Zde si můžete stáhnout aktuální Programovou nabídku na 1. pololetí školního roku 2024/25.
Rádi vám poradíme, zkonzultujeme možnosti a rozsah naší spolupráce.
Vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti je dnes důležitější než kdy předtím a pro bezpečné a kritické působení v digitálním světě je rozvoj nezbytnou součástí výuky ve školách. Online zdroje jsou v současnosti nejrozšířenějším médiem, kde hledáme informace a žáci by měli umět rozpoznat ty chybné a filtrovat a třídit informace správné. I když si více než 90 % učitelů myslí, že je mediální gramotnost pro současné studenty důležitá, až 60 % z nich přiznává, že se na jejich škole nevyučuje (JSNS, 2018; e-bezpečí 2021).
V rychle se měnícím mediálním prostředí je důležité, aby učitelé rozuměli novým trendům, technologiím a nejrůznějším informačním kanálům, které se velmi rychle proměňují. Tím mohou podpořit svoji profesní kvalitu a přizpůsobit své vyučovací metody současným potřebám. Zároveň je také důležité naučit se trénovat své kritické myšlení. Učitelé, kteří jsou schopni kriticky hodnotit informace, se mohou lépe orientovat v záplavě obsahu a rozlišovat pravdivé informace od falešných nebo zkreslených. To je nezbytné pro jejich vlastní informovanost a schopnost vést relevantní diskuse ve třídě a důsledku tyto návyky učit svoje žáky.
Program je navržen tak, aby byl maximálně flexibilní a přístupný pro všechny účastníky s přihlédnutím na aktuální potřeby a možnosti školy. Můžeme jej realizovat online i offline, což umožňuje zapojení učitelů bez ohledu na geografickou polohu či časové vytížení. Účastnit se může celý pedagogický sbor, nebo jen několik málo učitelů.
Máte otázky, není vám něco jasné nebo si chcete domluvit nezávaznou schůzku?
Mgr. Michal Pelc
garant DVPP, metodik podpory
pelc@kcv.cz
602 173 024
V rámci vzdělávání mediální gramotnosti spolupracujeme s organizací zvolsi.info a obsahovou a metodickou stránku rozvoje škol budeme konzultovat s jejich odborníky a lektory.