Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Posviť si na budoucnost 2023 – registrace pro návštěvníky spuštěna

Festival středních škol Posviť si na budoucnost se letos bude konat v pátek 13.10. a v sobotu 14.10. v areálu DEPO2015. Můžete se těšit na vystavovatele z řad středních škol z celého Plzeňského kraje, kterých je už nyní registrováno přes 30.

Zveme všechny žáky a žákyně 8. a 9. ročníků základních škol, které čeká rozhodování, jaký obor a jakou střední školu za pár měsíců napsat na přihlášky. Také zveme jejich rodiče a jejich pedagogy. Pátek je jako obvykle určený celým třídním kolektivům, a proto spouštíme již dnes REGISTRACI pro návštěvníky. Prosíme registrující pedagogy o dodržování stanoveného limitu 200 osob na hodinový časový úsek. Sobotní termín je pak otevřený jednotlivcům samotným nebo v doprovodu rodičů.

Jako každý rok můžete i letos využít k přípravě na akci Festivalovou kartuonline verzi i ke stažení a tisku. Naše metodika Vám poradí, jak s kartou pracovat. I rodiče najdou na webu svou rodičovskou metodiku, která jim pomůže v nastavení strategie, jak podpořit svého potomka v rozhodování.

Na webových stránkách festivalu posvitsinabudoucnost.cz, na Instagramu posvit_si a na Facebooku posvitsinabudoucnost si můžete všimnout nového designu plného dívčích a chlapeckých obličejů vyjadřujících různé emoce ohledně volby střední školy. Originální návrh designu zpracovala studentka Nerudovky (Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, Plzeň), za což moc děkujeme.

Pro další aktuality o festivalu a celém tématu volby střední školy sledujte web a sociální sítě.

Další články v této kategorii

Newsletter Kariérového poradenství – červen 2024

Milí příznivci KCV a kariérového poradenství a vzdělávání, s radostí Vám přinášíme nejnovější vydání našeho čtvrtletního newsletteru, plného inspirace a užitečných informací pro Vaši poradenskou praxi. Najdete tu souhrn našich aktivit v Plzeňském kraji, inspirativní příběhy a praktické tipy, které Vám pomohou v každodenní práci s Vašimi žáky a studenty. Naším cílem je podporovat Vás v této důležité roli a poskytovat vám nástroje, které usnadní Vaši práci a pomohou efektivně vést děti a dospívající k jejich profesnímu úspěchu. Přejeme vám příjemné čtení.

Číst více
Staňte se součástí našeho týmu

Hledáme posilu do našeho týmu Kariérového poradenství KCV! Hledáme kolegyni/kolegu na pozici kariérového poradce, který bude ve spolupráci s týmem KCV KP podporovat a realizovat kariérové poradenství v Plzeňském kraji.

Číst více
Inspirativní online setkání pro Školy Připravené Podpořit

Před třemi lety jsme v rámci projektu “Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji” vytvořili prostor pro setkávání, sdílení, inspiraci a diskusi o tématech, se kterými se školy (různé stupně a různé typy škol) setkávají a řeší je. Platformu rovných příležitostí přejmenováváme, ale záměr zůstává stejný.

Číst více

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Nevíte si rady? Máte raději osobní přístup? Chcete svou situaci probrat s odborníkem? Vyberte si poradce a formu konzultace.