Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Sdílení

Příběhy

Jaká byla Vaše kariérní cesta? Už jste se o Váš pravdivý, nepřikrášlený, neupravený příběh podělili se svými potomky?

Sdílejte s nimi, jak jste prožívali období volby střední školy. Co Vám v té době pomáhalo a co naopak nepomáhalo. Zda Vás rodiče do něčeho nutili nebo Vás podporovali, zda do Vás promítali svoje ambice nebo se výběr řídil nějakými dobovými tendencemi… Jak se na výběr střední školy díváte s odstupem času, zda byste si vybrali stejně nebo byste něco udělali jinak.

Pobízejte i svoje nejbližší okolí ke sdílení svých kariérních příběhů s Vašimi dětmi. Když uslyší, že není neobvyklé, že lidé pracují v úplně jiných oborech, než vystudovali na střední škole, může jim to odlehčit. Hodně dětí v osmé a deváté třídě žije v tíživém přesvědčení, že volbou střední školy si volí i způsob, jakým stráví zbytek svého života. Proto se hodí příběhy ukazující, že změny jsou možné a docela obvyklé.

Odkazy:
FAQ

Odpovědi na vaše nejčastěji kladené otázky

V čem jsem dobrý/á? Jak mám najít práci? Jak uspět u pracovního pohovoru? Jakou školu si mám vybrat? Co bych mohl/a vlastně dělat? Mohl/a bych si udělat nějaký kurz a jaký? Jak začít podnikat?

PŘÍBĚHY

Přečtěte si příběhy našich klientů

Nejste v tom sami, možná řešíte obdobnou situaci, jako někteří z našich klientů. 

Přečtěte si pro inspiraci jejich příběhy a staňte se hrdinou vlastního příběhu…