Výuka a kurzy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Často kladené dotazy

Pomaturitní kurzy

Přihlášení je možné elektronicky přes webové stránky KCV nebo osobně na studijním oddělení Jazykové školy.

Ke studiu jednoletého pomaturitního jazykového kurzu je možné nastoupit v září i bez složené maturitní zkoušky. Po vykonání maturitní zkoušky student doloží maturitní vysvědčení na studijním oddělení a získá statut studenta. Pokud maturitní zkoušku nedoloží, může studovat na Jazykové škole i nadále bez statutu studenta.

Statut studenta je možné získat jen v kalendářním roce, kdy byla vykonána první maturitní zkouška.

V pomaturitním studiu je možné studovat i bez statutu studenta, jedná se o studenty, kteří konali maturitní zkoušku v předchozích letech.

Na zdravotní pojišťovnu se přihlašuje a odhlašuje student, který má statut studenta, na základě vydaného potvrzení o studiu.

Školné se platí ve dvou splátkách, kdy první splátku je nutné uhradit do 30. června a druhou splátku do 31. prosince. Tuto možnost mohou využít jen studenti, kteří se ke studiu přihlásí do konce června kalendářního roku. Úhradu na splátky posuzuje ředitel školy na základě odůvodněné písemné žádosti.

Ke kurzu je možné se přihlásit kdykoliv během školního roku za předpokladu, že je volná kapacita v příslušných třídách dle jazykové úrovně studenta.

Zkoušky z češtiny pro cizince A2

Na webové stránce https://cestina-pro-cizince.cz/trvaly-pobyt/a2/online-prihlaska/ vyplňte formulář. Poté budete zařazeni do online registrace a získáte termín zkoušky v pořadí, ve kterém jste se zaregistroval/a. Na Vaši e-mailovou adresu dostanete potvrzení s přístupovými hesly, abyste mohl/a sledovat stav Vaší registrace na zkoušku. Po vytvoření přihlášky Vám bude zaslán email a SMS. Stav své registrace můžete sledovat. To znamená, že po zadání ověřovacího kódu nebo čísla pasu se můžete podívat, kolik osob před Vámi čeká na zkoušku nebo zda již máte online přihlášku. Nelze se na zkoušku objednat osobně v zápisové kanceláři, po telefonu ani emailem.  

Pokud termín NENÍ K DISPOZICI –  nebude otevřen.

Termíny zkoušek jsou pevně dané MŠMT a jednotlivá zkušební centra je vypisují dle svého uvážení a kapacity.

Odpolední kurzy

Do jazykového kurzu je možné nastoupit kdykoliv v průběhu školního roku, pokud je volná kapacita.