Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Sebeprezentace

První dojem můžete udělat vždy jen jednou. V případě hledání práce ho za Vás nejčastěji udělá zaslaný životopis a průvodní dopis, ale i profily na profesních sítích jako je LinkedIn nebo to, jak se prezentujete na dalších sociálních sítích. To vše může mít vliv na to, jestli se dveře k Vaší vysněné práci otevřou dokořán.

Životopis

Přesto, že se v poslední době dostává více do popředí profil na profesní síti LinkedIn, je životopis (neboli CV) stále nejčastějším druhem sebeprezentace, který je zaměstnavateli vyžadován. Životopis je obvykle Vaše první vizitka, první kontakt s firmou, kde o práci žádáte. A proto je důležité si na něm dát záležet. (Personalisté prý mají na prozkoumání jednoho životopisu v průměru jen 8 vteřin.) Měl by být tedy především přehledný, strukturovaný a co nejvíce korespondovat s pozicí, na kterou se hlásíte. Více o tom, jak napsat životopis a co vše by mělo CV obsahovat, aby co nejlépe odráželo Vaše znalosti, dovednosti a zkušenosti, najdete například:

Přikládá se k životopisu ještě motivační dopis? Pokud není v inzerátu vyžadován, není to nutné, ale i přesto je vhodné do průvodního emailu připojit několik vět, které probudí v personalistovi chuť Vás poznat osobně. Máte díky nim příležitost více představit svoji osobnost a zároveň ukázat Váš zájem o firmu nebo společnost, kam se hlásíte, a poukázat na to, proč se na pracovní pozici hodíte. 

LinkedIn

LinkedIn se stal nejoblíbenější sociální sítí personalistů a HR manažerů po celém světě. Využívají LinkedIn k prověřování kandidátů, k inzerování volných pracovních pozic, ale i k aktivnímu vyhledávání odborníků a zaměstnanců.

Pokud hledáte práci nebo se zatím po pracovním trhu jen rozhlížíte, založení účtu je skvělým prvním krokem. Pomáhá získávat důležité kontakty v oboru, cenné informace o firmách a lidech, kteří v nich pracují. Je to prostor, kde je možné sdílet vlastní online životopis, zaznamenávat své profesní úspěchy a získávat reference na svoji práci.

Začnete na oficiální stránce linkedin.com stačí kliknout na tlačítko “Zaregistrovat se nyní”. Po dokončení registrace můžete začít vytvářet svůj profil a přidávat informace o svých pracovních zkušenostech, dovednostech a vzdělání. Je dobré svůj profil průběžně aktualizovat a stále rozšiřovat svoji síť. Tipy jak si vytvořit LinkedIn profil najdete např.:

Portfolio

Chcete-li jít s dobou a být připraveni na stále častější a rychlejší změny na trhu práce, vytvořte si a průběžně doplňujte své kariérní portfolio. Co to portfolio je, proč je dobré ho mít a co všechno může obsahovat, najdete na stránce Portfolia.

Sociální sítě

Máte profil a jste aktivní na sociálních sítích jako Facebook, Instagram, TikTok nebo Snapchat? Zkontrolujte si svoji digitální stopu! Personalisté jsou zvídaví a sociální sítě se pro značnou část z nich staly zdrojem informací o osobnosti kandidátů. Je zbytečné zkazit si dojem právě tam. Pokud ale na sítích prezentujete důkazy o Vašich dovednostech a schopnostech (např. fotografie z cest, výrobky nebo dobrovolnickou činnost), pak si odkaz na Váš profil zaslouží místo i ve Vašem životopise.

Europass

Celý balíček nástrojů, které Vám umožňují spravovat souhrn Vašich dovedností a plánovat vzdělávací aktivity a profesní dráhu, přináší Europass. Můžete si tu sestavit životopis v češtině i v angličtině, motivační dopis i celé portfolio dokladů o tom, co umíte. A navíc slouží pro prezentaci v celé Evropě.

FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy

V čem jsem dobrý/á? Jak mám najít práci? Jak uspět u pracovního pohovoru? Jakou školu si mám vybrat? Co bych mohl/a vlastně dělat? Mohl/a bych si udělat nějaký kurz a jaký? Jak začít podnikat?

PŘÍBĚHY

Přečtěte si příběhy našich klientů

Nejste v tom sami, možná řešíte obdobnou situaci, jako někteří z našich klientů. 

Přečtěte si pro inspiraci jejich příběhy a staňte se hrdinou vlastního příběhu…