Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Získání praxe

“Kvůli tomu, že nemám praxi, mi nikde nechtějí dát šanci, a tak žádnou praxi ani nemůžu získat!“ Uznáváme, že to je začarovaný kruh. Jak z něj vykročit?

Univerzální radou je vytrvat v hledání příležitostí, které jsou třeba jen předstupněm vysněné pozice. Rádi byste například pracovali jako manažer/ka, ale Váš absolventský profil a dosavadní pracovní zkušenosti personalisty nepřesvědčily? Zkuste zapátrat na internetových stránkách firem v záložkách „Kariéra“ po trainee programech, stážích, nebo juniorních pozicích a získat zatím jen pár dílčích dovedností, které manažer potřebuje (finanční řízení, risk management nebo vedení týmu). Manažerskou zkušeností ale může být i organizování dětského letního tábora v rámci dobrovolnických aktivit.

Jak tedy získat praxi?

Nejlepší bude začít tím, že si sami v sobě uděláte jasno. K jakému cíli má hledaná praxe vést? S dalšími otázkami a jejich zodpovězením Vám můžeme pomoci, stačí využít náš chat, e-mail, osobní nebo online konzultaci.

Druhým krokem bude najít optimální formu pro získání potřebných praktických dovedností a zkušeností. Nejlépe přes svoji síť známých nebo na internetu hledejte:

Stáž je forma spolupráce mezi jednotlivcem a institucí, která má za cíl získání zkušeností a dovedností. Může být jak placená tak neplacená, ale výdělek není v tuto chvíli to hlavní, spíš má pokrýt náklady spojené např. s cestováním.

Stáž může probíhat i formou stínování, kdy stážista tráví celý pracovní den se zkušeným profesionálem. Má tak bezprostřední a autentickou možnost vidět, co daná pracovní pozice obnáší.

Mnohé firmy nabízejí také trainee programy, které bývají delší než stáže, a jejich cílem je připravit a zapracovat ty účastníky programu, které si vybere jako budoucí zaměstnance.

Nabídku stáží shromažďuje např. web CareerMarket: Stáže a praxe pro studenty: Nastartuj svoji kariéru

Praxe je v širším slova smyslu jakákoli pracovní zkušenost, kterou jste získali třeba na letní brigádě nebo při dobrovolnické činnosti. O získání praxe v zahraničí píšeme na stránce Zahraniční zkušenost.

V užším slova smyslu jde o odbornou praxi, která je pevně propojena s konkrétním oborem. Ve školském prostředí je praxe definovaná zákonem a je součástí odborného studijního programu.

Pokud kvůli získání odborné praxe nechcete začít znovu studovat střední školu, zkuste se na stránce Zvýšení kvalifikace poohlédnout třeba po rekvalifikačním kurzu.

FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy

V čem jsem dobrý/á? Jak mám najít práci? Jak uspět u pracovního pohovoru? Jakou školu si mám vybrat? Co bych mohl/a vlastně dělat? Mohl/a bych si udělat nějaký kurz a jaký? Jak začít podnikat?

PŘÍBĚHY

Přečtěte si příběhy našich klientů

Nejste v tom sami, možná řešíte obdobnou situaci, jako někteří z našich klientů. 

Přečtěte si pro inspiraci jejich příběhy a staňte se hrdinou vlastního příběhu…