Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Kariérové poradenství

Sekce pro odborníky, kde najdete tyto informace:

  • Co vůbec kariérové poradenství je, vymezení pojmu a jak jej vnímáme v KCV.
  • Jaké jsou formy kariérového poradenství a kdo jsou jeho poskytovatelé.
  • Jak dělat kariérové poradenství, jak se stát kariérovým poradcem a jaká je nabídka vzdělávání pro kariérové poradce

Poskytujeme metodickou podporu kariérového poradenství ve školách: plánování a realizace koncepce kariérového poradenství ve škole, jeho zasazení do celého školního poradenského pracoviště, nastavení a zavádění standardu kvality, pomoc v prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání, zavádění portfolií pro rozvoj kariérových kompetencí a rozvoj spolupráce škol a firem… Máte-li zájem, obraťte se na nás přímo – můžete využít chat nebo další kontakty.

MAPA PODPORY A SPOLUPRÁCE

Najděte si partnery!

Nebuďte v tom sami, spolupracujte s dalšími lidmi a subjekty, propojte se, inspirujte se navzájem… V naší mapě si najdete partnery podle jejich zaměření nebo působnosti.

Články a inspirace

Novinky

Inspirativní online setkání pro Školy Připravené Podpořit

Před třemi lety jsme v rámci projektu “Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji” vytvořili prostor pro setkávání, sdílení, inspiraci a diskusi o tématech, se kterými se školy (různé stupně a různé typy škol) setkávají a řeší je. Platformu rovných příležitostí přejmenováváme, ale záměr zůstává stejný.

Číst více
Nezařazené

Propojení školy s pracovní realitou – výstupy Inspiromatu

Ve středu 17. dubna 2024 jsme se osobně sešli s kariérovými poradci ze škol Plzeňského kraje u nás v Tylovce, v Krajském centru vzdělávání, nad dalším z témat kariérového poradenství. Na jarním KARIÉROVÉM INSPIROMATU bylo naším cílem získat přehled o možných a dostupných programech PROPOJENÍ ŠKOLY S PRACOVNÍ REALITOU

Číst více
Novinky

Kariérový INSPIROMAT

… aneb setkejme se osobně nad dalším z témat kariérového poradenství. Tentokrát ve středu 17. dubna ve  14  – 17 hodin v budově Krajského centra vzdělávání v Tylově ulici 33 v Plzni. Setkání je příležitostí pro všechny kariérové poradce ve škole –  na ZŠ i SŠ, výchovné poradce a další pedagogy i zájemce mimo školu o téma JAKÉ JSOU MOŽNOSTI I LIMITY PROPOJENÍ ŠKOLY S PRACOVNÍ REALITOU?

Číst více

Pomáháme vám
najít cestu

FAQ

Odpovědi na vaše nejčastěji kladené otázky

Co nabízíte školám? Kde najdu inspiraci do praxe? Jak se stát kariérovým poradcem/kariérovou poradkyní? Jak předcházet předčasným odchodům ze vzdělávání? Jak podpořit své žáky/žákyně ve volbě další vzdělávací a profesní cesty? Jaké kurzy pro kariérové poradce nabízíte?

MAPA

Mapa podpory a spolupráce

Vyhledejte si přímo v mapě podle svých požadavků školy, podpůrné organizace, firmy, státní nebo vzdělávací instituce, které nabízí kariérové a další poradenství a služby související s podporou škol nebo jednotlivců.

AKCE A KONFERENCE

Co se bude dít a kde se můžeme potkat

Upozorňujeme a zveme Vás na zajímavé akce související s kariérovým poradenstvím a vzdělávání nejen v Plzeňském regionu.