Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Zvýšení kvalifikace

Co nového jste se naučili v poslední době?

Ovládat nový domácí spotřebič? Několik nových anglických slovíček? Kormidlovat loď?

Učíme se celý život na každém kroku, aniž bychom to měli pojmenované jako “celoživotní vzdělávání“. Je to dovednost, bez které se neobejdeme ani v práci. Stále nové programy, postupy, nové nástroje…

Bez soustavného zvyšování kvalifikace se na pracovním trhu neobejdete. Kudy do toho?

Úřady práce nabízejí dotované kurzy Ministerstvem práce a sociálních věcí. Stačí se evidovat jako uchazeč o práci (v případě, že jste nezaměstnaní) nebo jako zájemce o práci (v případě, že jste zaměstnaní, podnikáte nebo jste na rodičovské dovolené) a MPSV za Vás zaplatí 82% až 100% ceny kurzu do výše 50 000 Kč.

Vyberte si kurz na: Jsem v kurzu (mpsv.cz)

Nabídka nejrůznějších kurzů odborných, IT i měkkých dovedností je velmi široká. Při výběru sledujte nejen cenu kurzu, ale i jeho kvalitu – kdo je lektor, jaké má kurz reference, jakou formou probíhá, obsahuje zážitek, praxi, interakci…?

Vybírejte z nabídky našich sociálních partnerů na Mapě podpory a spolupráce, nebo na webech jako jsou např.:

Chcete si dodělat maturitu nebo dálkově VŠ vzdělání? Podívejte se na nabídky škol:

Rady pro získání maturity popisuje tento článek: Potřebujete si dodělat maturitu – iDNES.cz

Kariérní rozvoj zaměstnanců škol, pracovníků s mládeží a vzdělavatelů dospělých: Vzdělávání dospělých | Dům zahraniční spolupráce (dzs.cz)

Díky jazykovým znalostem a dovednostem získáte lepší práci, ale i větší jistotu na svých mimopracovních cestách do zahraničí, více sociálních kontaktů a potrénujete své kognitivní dovednosti, což je skvělá prevence celé řady zdravotních obtíží 😉 

Vybírejte třeba zde:

Co je informální učení? To je to, co se naučíte během svého života bez nějaké formalizované podoby – bez oficiálního učitele/lektora, pod vlivem různých vzdělávacích zdrojů ve svém okolí i z každodenní zkušenosti (z domova, ze sousedství, z knihovny, z médií, ze zkušeností nabytých při práci, při hře a podobně).

I informální učení se počítá! Stačí mít šikovně zpracovaný životopis a portfolio

Už dlouho děláte určitou činnost, ale nemáte na to papír? Jak získat osvědčení o profesní kvalifikaci bez roků strávených ve škole?

Pro tyto účely je tady Národní soustava kvalifikací a systém zkoušek z profesní kvalifikace: Vzdělávání a práce (vzdelavaniaprace.cz)

Metodické materiály k dalšímu vzdělávání

Níže jsou praktické materiály ke stažení, které Vám pomohou přihlásit se na zkoušku z profesní kvalifikace a na mistrovskou zkoušku

Vzdělavatelé zde najdou také metodickou příručku pro tvorbu programů dalšího vzdělávání k profesním kvalifikacím, jejímž cílem je pomoci jim při plánování a přípravě kurzů určených zájemcům o rekvalifikaci a o složení zkoušky k získání profesní kvalifikace podle zákona č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání; v obecných postupech je příručka využitelná i pro přípravu jiných programů dalšího vzdělávání.

FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy

V čem jsem dobrý/á? Jak mám najít práci? Jak uspět u pracovního pohovoru? Jakou školu si mám vybrat? Co bych mohl/a vlastně dělat? Mohl/a bych si udělat nějaký kurz a jaký? Jak začít podnikat?

PŘÍBĚHY

Přečtěte si příběhy našich klientů

Nejste v tom sami, možná řešíte obdobnou situaci, jako někteří z našich klientů. 

Přečtěte si pro inspiraci jejich příběhy a staňte se hrdinou vlastního příběhu…