Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Kariérový INSPIROMAT

… aneb setkejme se osobně nad dalším z témat kariérového poradenství

Tentokrát ve středu 17. dubna ve  14  – 17 hodin v budově Krajského centra vzdělávání v Tylově ulici 33 v Plzni. Setkání je příležitostí pro všechny kariérové poradce ve škole –  na ZŠ i SŠ, výchovné poradce a další pedagogy i zájemce mimo školu o téma JAKÉ JSOU MOŽNOSTI I LIMITY PROPOJENÍ ŠKOLY S PRACOVNÍ REALITOU?

Těšíme se na neformální, ale facilitované setkání nad otázkami: Jaké máte zkušenosti s programy jako jsou:  Stínování / „Den pro školu“ / Experti do škol/ „Go higher“ a jiné u vás ve škole?

Máte zkušenosti s  podobnými programy? Co byste přinesli ostatním za dobré nápady nebo to, co se osvědčilo? Jaké jste objevili limity? Jak jste zdolali úskalí s tím spojená? Jaké další cesty k propojení žáků s praxí jste objevili nebo teprve objevujete?

Přijďte, abyste 1. rozšířili obzory svých možností, přineseme i naše dosavadní zkušenosti a informaci mimo jiné i o právním zabezpečení takového zapojení školy resp. žáků do prostoru mimo školu, 2. podíváme se hlavně na roli kariérového poradce při těchto iniciativách a zmapujeme, co je a co není ve vaší moci ovlivnit a jak dobře takové akce spolu se žáky vyhodnotit? 3. těšíme se na setkání se známými i novými tvářemi, které kariérové poradenství v Plzeňském kraji zajímá, ať už jste na začátku nebo se v něm nějakou dobu pohybujete.

Další články v této kategorii

Newsletter Kariérového poradenství – červen 2024

Milí příznivci KCV a kariérového poradenství a vzdělávání, s radostí Vám přinášíme nejnovější vydání našeho čtvrtletního newsletteru, plného inspirace a užitečných informací pro Vaši poradenskou praxi. Najdete tu souhrn našich aktivit v Plzeňském kraji, inspirativní příběhy a praktické tipy, které Vám pomohou v každodenní práci s Vašimi žáky a studenty. Naším cílem je podporovat Vás v této důležité roli a poskytovat vám nástroje, které usnadní Vaši práci a pomohou efektivně vést děti a dospívající k jejich profesnímu úspěchu. Přejeme vám příjemné čtení.

Číst více
Staňte se součástí našeho týmu

Hledáme posilu do našeho týmu Kariérového poradenství KCV! Hledáme kolegyni/kolegu na pozici kariérového poradce, který bude ve spolupráci s týmem KCV KP podporovat a realizovat kariérové poradenství v Plzeňském kraji.

Číst více
Inspirativní online setkání pro Školy Připravené Podpořit

Před třemi lety jsme v rámci projektu “Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji” vytvořili prostor pro setkávání, sdílení, inspiraci a diskusi o tématech, se kterými se školy (různé stupně a různé typy škol) setkávají a řeší je. Platformu rovných příležitostí přejmenováváme, ale záměr zůstává stejný.

Číst více

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Nevíte si rady? Máte raději osobní přístup? Chcete svou situaci probrat s odborníkem? Vyberte si poradce a formu konzultace.