Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

Dovednosti pro řízení kariéry

Plánování, rozhodování a nalézání záměru

Mám-li informace o sobě i světě okolo mě, je na čase stanovit si cíle a rozplánovat dílčí kroky, které k  těmto cílům povedou. Zároveň tyto informace musím zohledňovat při rozhodovacích procesech, které mě celý život v rámci hledání mého záměru a celé mé (kariérní) cesty čekají. Rozhodnutí by měla být vědomá, ale zároveň bych měl/a zůstat otevřený/á možným příležitostem a umět jich využít. 

Do oblasti plánování a rozhodování spadají zejména následující dílčí dovednosti:
  • Umím si stanovit (kariérní) cíle a naplánovat akční kroky k jejich dosažení. 
  • Využívám různé postupy a techniky (příp. pomůcky, aplikace), které mi pomohou s efektivním nakládáním s časem a rozložením aktivit směrem k naplňování cílů. Tipy najdu například v tomto článku: 5 základních pravidel pro Time Management – Prazsky Barcamp
  • Využívám různé postupy a techniky (příp. pomůcky, aplikace), které mi pomohou s rozhodováním směrem k naplňování cílů. Pár tipů lze najít například tady: Rozhodovací triky | Psychologie.cz