Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

StartKa jede

Část našeho poradenského týmu (Honza Brabec, Hanka Maříková a Zdeňka Nováková) je už od září 2023 zapojena v novém projektu, tentokrát ve spolupráci s kolegy z Teritoriálního paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje. Oficiálně se jmenuje Start kariéry v Plzeňském kraji, ale nikdo mu neřekne jinak než StartKa. Projekt cílí na úspěšnou tranzici ze středoškolského (převážně učňovského) vzdělávání na regionální trh práce, a to především v oblastech, kde existuje vyšší riziko předčasných odchodů ze vzdělávání.

Do projektu jsme skočili rovnýma nohama, takže už za sebou máme realizaci úvodních workshopů s budoucími cukráři, zámečníky, kuchaři, kadeřnicemi či pracovníky v logistice. Do konce roku stihneme realizovat také první z delších workshopů zaměřených na seznamování s přenositelnými kompetencemi a jejich reflexi, což paralelně doplňují různé exkurze a semináře s odborníky na trh práce. Cílem je nejen motivace k dokončení formálního vzdělávání a hladší přechod na trh práce, ale také vstup do světa kariérových kompetencí, prozkoumání zatím málo známých možností dalšího uplatnění a nová zkušenost s přístupem k vlastní vzdělávací a profesní dráze v samostatném životě. Práce s žáky nás baví a těšíme se, že během dvou let trvání projektu budeme vzájemně ladit ty nejfunkčnější nástroje, z nichž budou čerpat jak jednotliví žáci, tak i jejich školy.

Další články v této kategorii

Gymnazista roku 2024

Plzeňský kraj opět hledá soutěživé a schopné studentky a studenty gymnázií a přihlašování do soutěže Gymnazista roku 2024 je otevřené do 11. března. Z jednoho gymnázia se mohou do soutěže přihlásit dva soutěžící.

Číst více
Akce v rámci Týdne wellbeingu

Krajské centrum vzdělávání je součástí Asociace krajských vzdělávacích zařízení, což je jedna z organizací v České republice, která se staví za myšlenku, že wellbeing není jen příjemnou nadstavbou vzdělávání, ale je zcela zásadním principem, bez kterého nemáme šanci dosáhnout významného zlepšení v oblasti duševního zdraví ani v oblasti vzdělávacích výsledků studujících.

Číst více
Newsletter Kariérového poradenství – prosinec 2023

Milé kolegyně, milí kolegové, kariéroví a výchovní poradci a další členové školních poradenských pracovišť, pedagogové a ostatní příznivci kariérového poradenství a vzdělávání,
v prosincovém vydání našeho pravidelného čtvrtletníku se dozvíte o končících a začínajících projektech, v jejichž aktivitách se s Vámi dál budeme potkávat nad tématy, kterým se dlouhodobě věnujeme, jen se mění jejich financování.

Číst více

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Nevíte si rady? Máte raději osobní přístup? Chcete svou situaci probrat s odborníkem? Vyberte si poradce a formu konzultace.