Volba školy

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje – chat, e-mail, online nebo osobní setkání. Zvolte si poradce, datum a čas podle svých možností.

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem škol a dalších institucí, které s námi buď spolupracují nebo poskytují související služby, včetně základních informací o nich. 

Mapa podpory a spolupráce

Mapa s přehledem firem a podpůrných institucí Plzeňského kraje, které s námi spolupracují, včetně základních informací o nich. 

StartKa jede

Část našeho poradenského týmu (Honza Brabec, Hanka Maříková a Zdeňka Nováková) je už od září 2023 zapojena v novém projektu, tentokrát ve spolupráci s kolegy z Teritoriálního paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje. Oficiálně se jmenuje Start kariéry v Plzeňském kraji, ale nikdo mu neřekne jinak než StartKa. Projekt cílí na úspěšnou tranzici ze středoškolského (převážně učňovského) vzdělávání na regionální trh práce, a to především v oblastech, kde existuje vyšší riziko předčasných odchodů ze vzdělávání.

Do projektu jsme skočili rovnýma nohama, takže už za sebou máme realizaci úvodních workshopů s budoucími cukráři, zámečníky, kuchaři, kadeřnicemi či pracovníky v logistice. Do konce roku stihneme realizovat také první z delších workshopů zaměřených na seznamování s přenositelnými kompetencemi a jejich reflexi, což paralelně doplňují různé exkurze a semináře s odborníky na trh práce. Cílem je nejen motivace k dokončení formálního vzdělávání a hladší přechod na trh práce, ale také vstup do světa kariérových kompetencí, prozkoumání zatím málo známých možností dalšího uplatnění a nová zkušenost s přístupem k vlastní vzdělávací a profesní dráze v samostatném životě. Práce s žáky nás baví a těšíme se, že během dvou let trvání projektu budeme vzájemně ladit ty nejfunkčnější nástroje, z nichž budou čerpat jak jednotliví žáci, tak i jejich školy.

Další články v této kategorii

Newsletter Kariérového poradenství – červen 2024

Milí příznivci KCV a kariérového poradenství a vzdělávání, s radostí Vám přinášíme nejnovější vydání našeho čtvrtletního newsletteru, plného inspirace a užitečných informací pro Vaši poradenskou praxi. Najdete tu souhrn našich aktivit v Plzeňském kraji, inspirativní příběhy a praktické tipy, které Vám pomohou v každodenní práci s Vašimi žáky a studenty. Naším cílem je podporovat Vás v této důležité roli a poskytovat vám nástroje, které usnadní Vaši práci a pomohou efektivně vést děti a dospívající k jejich profesnímu úspěchu. Přejeme vám příjemné čtení.

Číst více
Staňte se součástí našeho týmu

Hledáme posilu do našeho týmu Kariérového poradenství KCV! Hledáme kolegyni/kolegu na pozici kariérového poradce, který bude ve spolupráci s týmem KCV KP podporovat a realizovat kariérové poradenství v Plzeňském kraji.

Číst více
Inspirativní online setkání pro Školy Připravené Podpořit

Před třemi lety jsme v rámci projektu “Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji” vytvořili prostor pro setkávání, sdílení, inspiraci a diskusi o tématech, se kterými se školy (různé stupně a různé typy škol) setkávají a řeší je. Platformu rovných příležitostí přejmenováváme, ale záměr zůstává stejný.

Číst více

Domluvte si konzultaci s kariérovým poradcem

Nevíte si rady? Máte raději osobní přístup? Chcete svou situaci probrat s odborníkem? Vyberte si poradce a formu konzultace.